Log in
inloggen bij Betoniek
Hulp bij wachtwoord
Geen account?
shop word lid
Home / Alle kennis / Blogs

Berekenen, Binden, Bouwen

Waar ik jullie in eerdere voorwoorden al attendeerde – beste lezers – op de kracht van oneliners met drie woorden, neem ik bij deze speciale editie van ons Vakblad de vrijheid om er nog een extra allitererende drie-woords-oneliner aan toe te voegen.

Inderdaad, voor jullie ligt de speciale editie van Betoniek Vakblad, speciaal samengesteld voor het symposium Betontechnologie van 21 mei 2025; een ode aan de betontechnologie als Binder tussen de Berekenaar en Bouwer van constructies in beton.

Jullie zouden niet technisch ingesteld zijn (of geen Nederlander zijn) om niet direct wat te vinden van de volgorde van deze woorden. Gaan we nu écht eerst berekenen, daar nog een specificatie aan toevoegen met de nodige bindmiddelen, en bouwen we er dan wat moois van? Of zit de bouwwereld wat minder lineair in elkaar dan vele stuurlui-aan-de wal vaak denken? Zelf pleit ik graag voor het laatste. We kunnen beter spreken van de driehoek van Technoloog, Constructeur en Uitvoerder; een gelijkwaardig driespan dat samen het beste uit materiaal, techniek en realisatie weet te halen.

In deze aflevering van ons Vakblad treffen jullie mooie voorbeelden waar de technologie van verhardend en verhard beton nu niet eens de sluitpost is voor het oplossen van de eisen en problemen van constructeur en uitvoerder, maar juist de factor die op voorhand al economisch en ecologisch interessante kansen biedt voor die constructeur en uitvoerder.

Moge dit symposium – naast een leerzame en bindende dag – ook een opmaat zijn voor een (nog) actievere samenwerking tussen Betontechnoloog, Betonuitvoerder en Betonconstructeur.

Bekijk alle artikelen in Betoniek Vakblad 2025/2.

Reacties

Betoniek ©2025. All rights reserved.

Deze website maakt gebruik van cookies. Meer informatie AccepterenWeigeren